Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ENERGIA SŁONECZNA

Energia promieniowania słonecznego jest jednym z odnawialnych źródeł energii, oznacza to, iż jest to źródło energii którego zasoby same się odnawiają i z tego powodu są praktycznie niewyczerpalne.

zobacz ofertę

ENERGIA BIOMASY

Energia biomasy a dokładniej energia z roślin, to również magazyn energii słonecznej. Jeśli chodzi o metody energetycznego wykorzystania biomasy, możliwe jest jej bezpośrednie spalenie w kotle centralnego ogrzewania.

zobacz ofertę

ENERGIA GRUNTU I POWIETRZA

Energię potrzebną do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania budynków można z powodzeniem uzyskiwać z odnawialnych źródeł naturalnych (energia gruntu i powietrza).

zobacz ofertę

AKTUALNOŚCI

Dofinansowanie 45%

14.09.2010

W związku ze zmianami w dofinansowaniu inwestycji w odnawialne źródła energii dla inwestorów indywidualnych oraz wspólnot mieszkaniowych jakie weszły w Polsce w życie z dniem 17 czerwca 2010r. pragniemy przekazać kilka ważnych informacji, które mamy nadzieje przyczynią się do wspólnego sukcesu sprzedażowego kolektorów słonecznych.

Każdy kto posiada prawo do dysponowania jednorodzinnym lub wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym oraz wspólnoty mieszkaniowe (tylko własne ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej) może starać się o dotacje na zakup kolektorów słonecznych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Dotacja ta to dofinansowanie do spłaty kredytu zaciągniętego na zakup, montaż kolektorów słonecznych w wysokości 45% kapitału do spłaty.

Dotacja ta udzielana będzie przez Banki (np. BOŚ, BPS). Aby skorzystać z dotacji inwestor składa wniosek o kredyt oraz o dotację. Dotacja może być udzielona na projekt, zakup, montaż instalacji solarnej. Wysokość dotacji to 45% części kapitału udzielonego kredytu.

Jest to pierwsza w Polsce na taka skalę oferta dotacji dla inwestora Indywidualnego, z tego względu firma SOLAR-THERM nowoczesne technologie aktywnie uczestniczy w tym programie.

 • Czas trwania programu to lata 2010-2014r.
 • Max Kwota inwestycji do dofinansowania to 20 000,- PLN kwoty kredytu
 • Max dopłata do 1m2 powierzchni kolektora to 2500,- PLN
 • Przyjmuje się 1,5 m2 powierzchni kolektora na osobę w rodzinie
 • Udzielona dotacja stanowi dochód inwestora od którego jest zobowiązany zapłacić należny podatek dochodowy.

Do dofinansowania dopuszczane zostaną te urządzenia - kolektory słoneczne które posiadają europejski certyfikat "SOLAR KEYMARK". Certyfikat ten posiadają systemy solarne oferowane przez naszą firmę SOLAR-THERM nowoczesne technologie.

Każdy bank który ma podpisana już umowę z NFOŚ przygotowuje warunki jakie trzeba spełnić aby otrzymać kredyt np.: oprocentowanie kredytu, marżę, czas kredytowania.

Wykaz banków które mogą udzielać kredytów:

 • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
 • Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
 • Krakowski Bank Spółdzielczy
 • Mazowiecki Bank Regionalny S.A.
 • Warszawski Bank Spółdzielczy
 • Banki Ochrony Środowiska S.A.

Wnioski będzie można składać także w bankach spółdzielczych zrzeszonych w BPS S.A., GBW S.A. i MRB S.A.

Wróć